Post

Elementary Program Field Trip Calendar 2018-19

Elementary Field Trip sign-ups will begin on September 11, 2018 at 8:00 AM for teachers who have received an invitation to reserve their field trip date.

 

 

 

 

 

Date Class #1 Class #2
Thur, 1/24 Navigator – Queenan Navigator – Rios
Fri, 1/25 James McKee – Dapelo James McKee – Salas
Mon, 1/28    
Tue, 1/29    

Wed, 1/30

No field trip No field trip
Thu, 1/31 Bob McGarvey – Schmeh

Bob McGarvey – Caston

Fri, 2/1    
Mon, 2/4 Marion Mix – Bean Marion Mix – Bertacchi
Tues, 2/5 Marion Mix – Sullivan Marion Mix – Sassman
Wed, 2/6 No field trip No field trip
Thur, 2/7 Deterding – Hales James McKee – Lane
Fri, 2/8 Robla – Skubal Robla – Nunez
Mon, 2/11 Deterding – Friedman Deterding – Gibbons
Tues, 2/12 Oakview – Hanson Oakview – Junker
Wed, 2/13 No field trip No field trip
Thur, 2/14 Bob McGarvey – Ramirez Bob McGarvey – Clark
Fri, 2/15 Golden Empire – Conklin Golden Empire – Sunahara
Mon, 2/18 Holiday Holiday
Tues, 2/19 Westside – VanCleef Westside – Sharlette
Wed, 2/20 Williamson – Ryken Williamson – Lagreca
Thur, 2/21 Leonardo de Vinci – Dodd Empire Oaks – Dean
Fri, 2/22 Williamson – Van de Carr Arlene Hein – Akin
Mon, 2/25 Leonardo da Vinci – Moore Leonardo da Vinci – Bustos
Tues, 2/26 Prairie – Wakefield Prairie – D’Spain
Wed, 2/27 No field trip No field trip
Thur, 2/28 Zehnder Ranch – Laining Zehnder Ranch – Roberts
Fri, 3/1 Golden Empire – Johnson Golden Empire – Macey
Mon, 3/4 Natomas Park – Burnes Natomas Park – Saetern
Tues, 3/5 Arlene Hein – Lockwood Arlene Hein – Valente
Wed, 3/6 No field trip No field trip
Thur, 3/7 Natomas Park – Holland-Conine Natomas Park -Roberts
Fri, 3/8 Empire Oaks – Rodgers Empire Oaks – Nguyen
Mon, 3/11 Peter J. Shields – Kingsbury Cordova Gardens – Bonatto
Tues, 3/12 Carroll – Ellis Carroll – Anderson
Wed, 3/13 No field trip No field trip
Thur, 3/14    
Fri, 3/15 Cordova Villa – Devine Cordova Villa – Jones-Ruinard
Mon, 3/18 Arlene Hein – Burch Arlene Hein – Hanna
Tues, 3/19 Prairie – Farnell Prairie – Ferrier
Wed, 3/20 No field trip No field trip
Thur, 3/21 Carroll – Genera Carroll – Scott
Fri, 3/22 Woodlake – Liss Woodlake – Holden
Mon, 3/25 Earl LeGette – Feeney Gold River Discovery – Maurer
Tues, 3/26 Caleb Greenwood – Hiett Caleb Greenwood – Noel
Wed, 3/27 BC Morse – Jones BC Morse – Mantz
Thur, 3/28 Earl LeGette – Crossman Earl LeGette – Yuill
Fri, 3/29 BC Morse – Miguel BC Morse – DeGuzman
Mon, 4/1 Phoebe Hearst – Harris Phoebe Hearst – Frasier
Tues, 4/2 Kirchgater – Wenger Kirchgater – Valadez
Wed, 4/3 No field trip No field trip
Thur, 4/4 Theodore Judah – Duke Theodore Judah – Gambirazio
Fri, 4/5 Zehnder Ranch – Hancock Zehnder Ranch – Livinchuk
Mon, 4/8 Carroll – Sarkaria Carroll – Yee
Tues, 4/9 Riverview STEM – Lockhart Riverview STEM – Chan
Wed, 4/10 Kirchgater – Pritchard Kirchgater – Hespeler
Thur, 4/11 Earl Warren – Sterling Earl Warren – Castro
Fri, 4/12 Carl Sundahl – Hillel Carl Sundahl – Marhauer
Mon-Fri 4/15-4/19 Spring Break Spring Break
Mon, 4/22 Gold River Discovery – Salt Gold River Discovery – Moon
Tues, 4/23 Mary Tsukamoto – Chorley Mather Heights – Chau-Pech
Wed, 4/24 Mather Heights – Norton Mather Heights – Eddy
Thur, 4/25 Mary Tsukamoto – Swanson Mary Tsukamoto – Lillich
Fri, 4/26 Mary Tsukamoto – Ricker Mary Tsukamoto – Smith

Commands